15 -lecie Diecezji

 

Drodzy diecezjanie, w ramach obchodów 15. rocznicy istnienia naszej diecezji w dniach 13 i 14 czerwca br. odbędzie się w Świdnicy i Wałbrzychu 383. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Nasza diecezja po raz pierwszy w historii będzie gościć u siebie wszystkich Pasterzy Kościoła w naszej Ojczyźnie. Ze względu na rangę tego wydarzenia, a także jego znaczenie, we wciąż początkowych dziejach naszej diecezji zapraszam wszystkich diecezjan wraz z duszpasterzami do udziału w Mszy Św. w Świdnicy i Wałbrzychu z udziałem całego polskiego Episkopatu. W Świdnicy 13 VI, w czwartek, o godz. 18.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Św. której przewodniczył będzie JE ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Natomiast 14 czerwca, w piątek, Mszy Św. o godz. 7.30 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu będzie przewodniczył JE ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Mam nadzieję, że obie celebry eucharystyczne zgromadzą nie tylko mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha, ale staną się okazją do modlitewnego spotkania przedstawicieli całej diecezji.  Niech obecność Księży Biskupów wśród nas i możliwość udziału we Mszy Św. będzie przez nas wykorzystaną okazją do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojczyzny.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki